Розуміти мову бюрократії
Той, хто живе в Німеччині, рано чи пізно зустрінеться із мовою бюрократії. Зазвичай формулювання в офіційних документах досить складні - навіть для німців. Чому це так? І як можна їх краще розуміти?
Як німецькою називаються найважливіші медикаменти? Як знайти правильний банк для мого рахунку? Як податися на роботу в німецьку компанію? Ті, хто тільки приїхали в Німечинну, мають багато питань. Ми хочемо допомогти вам інформацією про цю країну, її людей та мову і так, сподіваємося, зробити ваше життя тут дещо комфортніше. Ми переклали вступи до наших німецькомовних текстів на українську, щоб вам було легше зорієнтуватися на сторінці. Зверніть увагу на те, що самі матеріали написані німецькою.
Той, хто живе в Німеччині, рано чи пізно зустрінеться із мовою бюрократії. Зазвичай формулювання в офіційних документах досить складні - навіть для німців. Чому це так? І як можна їх краще розуміти?
Чи досить вам вашої німецької для походу в аптеку? Тут ви знайдете корисні слова та вирази.
Всередині – гра, в яку можна бавитися із новими німецькими друзями, репортаж із футбольного матчу, що його відвідали маленькі українець та німець, а також задачки на уважність. Ви можете безкоштовно завантажити електронну версію журналу або ж замовити фізичну копію.
Часто ми використовуємо одні й ті самі слова чи фрази за певних ситуацій. Дізнайтеся, що треба казати, коли ми вітаємося чи прощаємося із кимось німецькою.
Якщо ви хочете справити на співрозмовника приємне враження, попросіть про допомогу чи подякуйте за неї його рідною мовою. Вирази із нашого матеріалу вам із цим допоможуть.
Хороші новини: для багатьох іноземців пошук роботи в Німеччині став простішим! І є установи, які допомагають знайти робоче місце.
Щоб показати, що ви саме та людина, яку шукають на означену посаду, вам потрібно буде написати заявку. Як вона має виглядати?
Резюме надає роботодавцю інформацію про ваші досвід, освіту та знання. Воно надзвичайно важливе для будь-якої заявки на роботу.
Вас запросили на співбесіду? З хорошою підготовкою посада буде ваша!
Майже для будь-яких грошових транзакцій в Німеччині – позики, плати за оренду чи, скажімо, членського внеску – вам необхідно мати банківський рахунок. Без нього життя тут вкрай складне, якщо взагалі не неможливе.